Золотий стандарт»: чи він дійсно золотий для оцінки величини післяпологової крововтрати під час вагінальних пологів - статьи для врачей

Краткое описание
Однією з основних причин материнської захворюваності та смертності є післяпологова кровотеча [1, 5]. Для своєчасного визначення тактики надання допомоги в разі післяпологової кровотечі треба точно встановити об'єм втраченої жінкою крові [6]. На даний час «золотим стандартом» вважається вимірювання величини післяпологової крововтрати шляхом зважування (гравіметричний метод) [2]. Але точність цього методу може значно коливатися залежно від інтенсивності просочення кров'ю пелюшок, а також наявності інших рідин, таких, як навколоплідні води чи сеча [7]. Між тим, відомо, що, фотометричне визначення рівня вільного гемоглобину в промивних водах під час оперативного втручання дозволяє об'єктивно оцінити величину крововтрати [8]. Досліджень з вивчення кореляції між цими двома методами визначення величини крововтрати у жінок з вагінальними пологами не проводили. Метою цього дослідження було порівняння вимірювання величини післяпологової крововтрати, оціненої за допомогою зважування та з використанням апарату «HemoCue Plasma/Low Hb», та розроблення рекомендацій щодо корекції отриманих за допомогою зважування даних для оцінки післяпологової крововтрати в разі вагінальних пологів та крововтрати більше ніж 0,5% маси тіла вагітної.
Полная версия статьи

Прочитать статью полностью вы можете здесь

Следующая информация содержит специальную медицинскую терминологию и предназначена исключительно для врачей и может быть использована только в профессиональной сфере.
Являетесь ли Вы врачом?
Да
Нет
loader
ЛАБОРАТОРИЯ В КАРМАНЕ