Золотий стандарт»: чи він дійсно золотий для оцінки величини післяпологової крововтрати під час вагінальних пологів - статті для лікарів

Короткий опис
Однією з основних причин материнської захворюваності та смертності є післяпологова кровотеча [1, 5]. Для своєчасного визначення тактики надання допомоги в разі післяпологової кровотечі треба точно встановити об'єм втраченої жінкою крові [6]. На даний час «золотим стандартом» вважається вимірювання величини післяпологової крововтрати шляхом зважування (гравіметричний метод) [2]. Але точність цього методу може значно коливатися залежно від інтенсивності просочення кров'ю пелюшок, а також наявності інших рідин, таких, як навколоплідні води чи сеча [7]. Між тим, відомо, що, фотометричне визначення рівня вільного гемоглобину в промивних водах під час оперативного втручання дозволяє об'єктивно оцінити величину крововтрати [8]. Досліджень з вивчення кореляції між цими двома методами визначення величини крововтрати у жінок з вагінальними пологами не проводили. Метою цього дослідження було порівняння вимірювання величини післяпологової крововтрати, оціненої за допомогою зважування та з використанням апарату «HemoCue Plasma/Low Hb», та розроблення рекомендацій щодо корекції отриманих за допомогою зважування даних для оцінки післяпологової крововтрати в разі вагінальних пологів та крововтрати більше ніж 0,5% маси тіла вагітної.
Повна версія статті

Прочитати статтю повністю ви можете тут

Наступна інформація містить спеціальну медичну термінологію та призначена виключно для лікарів і може бути використана тільки у професійній сфері.
Чи являєтесь Ви лікарем?
Так
Ні
loader
ЛАБОРАТОРІЯ В КИШЕНІ