В Україні в минулому році більше 73% нових випадків ВІЛ-інфікування відбулися статевим шляхом

У Києві презентували нову хвилю кампанії з профілактики зараження ВІЛ-інфекцією.

У 2016 році 73,3% нових зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ відбулося статевим шляхом / REUTERS

У Києві презентували нову хвилю кампанії з профілактики ВІЛ-інфекції «З презервативом - як по нотах», яку впроваджують в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Не дай СНІДу шанс!». Презентація відбулася на прес-конференції в УНІАН. 

Як зазначила заступник голови проекту «Консультування з ВІЛ / СНІД та підтримка інститутів» Тетяна Хімченко, дана хвиля інформаційної кампанії вже третій рік поспіль є результатом партнерства і співпраці між урядом України та міжнародними організаціями - Об'єднаної програмою ООН з ВІЛ / СНІД (ЮНЕЙДС) і компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням уряду Німеччини.

Вона додала, що це вже буде шоста хвиля цієї кампанії, яка була розроблена ще в 2009 році.

«Це була перша превентивна кампанія, яка була націлена на загальне населення ... На той час разом з Міністерством охорони здоров'я, з партнерами нам потрібно було доводити, чому важливо працювати саме із загальним населенням», - сказала вона.

Химченко пояснила, що основна дискусія полягала в тому, що ВІЛ ніби стосується тільки груп ризику, тому, мовляв, який сенс працювати, витрачати кошти і ресурси на загальне населення. «Але саме досвід Німеччини довів цю ефективність, він показав, наскільки ефективна була кампанія саме із загальним населенням в Німеччині», - зазначила заступник голови проекту.  

Вона додала, що значна кількість нових випадків ВІЛ в Україні відбувається саме через передачу статевим шляхом. «Тобто, епідемія стосується кожного, і ми повинні з цим щось робити», - підкреслила Химченко.

Зараз, розповіла вона, елементами кампанії є не тільки білборди та сітілайти, а й масштабна інформаційна кампанія, яка включає в себе зовнішню рекламу, інформаційно-інтерактивний портал щодо фактів про ВІЛ, акції з молоддю, роботу з лікарями та вчителями.

У свою чергу, заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик зазначив, що зараз, за ​​оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, в Україні проживає 19% ВІЛ-позитивних пацієнтів всього регіону Східної Європи та Центральної Азії.

Він зазначив, що крім лікування, необхідно серйозно займатися профілактикою. «Зараз однією з головних проблем залишається низька відповідальність громадян за власне здоров'я і їх недостатня поінформованість про можливості отримувати безкоштовне тестування та лікування ВІЛ-інфекції», - зазначив представник міністерства.                                                        

Зі свого боку, заступник посла Німеччини в Україні Вольфганг Біндзайль зазначив, що Німеччина підтримує реформу охорони здоров'я в Україні, яка, серед іншого, втілює профілактичні заходи. «Ми віримо, що превентивна кампанія« Не дай СНІДу шанс! », Яку за дорученням німецького уряду проводить в Україні GIZ, є успішним прикладом впровадження профілактичних заходів в розвиненій системі громадського здоров'я», - зазначає він.

Крім того, директор ЮНЕЙДС в Україні Яцек Тишко зазначив, що співпраця з GIZ та урядом України сприяє досягненню цілей стратегії ЮНЕЙДС 90-90-90 в подоланні епідемії ВІЛ-інфекції в Україні.

«У цьому році Україна приєдналася до Коаліції з профілактики ВІЛ. І ми віримо, що наша спільна кампанія і нові можливості для співпраці з міжнародними партнерами наблизять нас до мети », - зазначив він. В цьому році до кампанії приєдналася і група «Друга ріка». Таким чином музиканти проявили свою соціальну позицію по боротьбі з ВІЛ / СНІД в Україні.

Як зазначив вокаліст гурту Валерій Харчишин, вони охоче підтримали кампанію «Не дай СНІДу шанс!», Щоб закликати українців відповідально ставитися до свого здоров'я.

                                                                                                                                                                                                                                                               ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНІ ФАРМАСКО

«Варто думати про безпеку, варто думати про своє здоров'я, про здоров'я своїх нащадків, бо від тебе залежить, які будуть діти, чи будуть вони взагалі, будуть чи вони здорові. І в принципі, здоров'я нації і всього суспільства в Україні », - сказав музикант.

Згідно з наведеними учасниками заходу даними, останні дослідження міжнародних експертів вказують на те, що українське суспільство не володіє достатньою інформацією щодо зменшення особистих ризиків інфікування ВІЛ та необхідність відповідальної поведінки. Зокрема, за оцінними даними UNAIDS, в 2016 році 73,3% нових зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ відбулося статевим шляхом, причому тільки 23% населення України завжди або майже завжди користувалися презервативами.

Читайте також За офіційною статистикою, в Україні - 5,5 тисячі ВІЛ-інфікованих підлітків

ЛАБОРАТОРІЯ В КИШЕНІ