Вірус грипу здатний ховатися від імунної системи

Літо промайнуло швидко. Позаду залишилися щасливі дні відпочинку та свят. А попереду – холодні трудові будні. Осінь цього року неочікувано різко та швидко увірвалася в наше життя холодною та дощовою погодою. Не кожна імунна система здатна витримати такий стрес та протидіяти вірусним інфекціям. Вже не секрет, що імунна система може відстежувати віруси та попереджати організм, як тільки вірус надходить у людські клітини. Але нові дослідження показують, що вірус грипу обдурює цей механізм імунітету і, таким чином, здатний обійти передові системи захисту організму. Вірус грипу спочатку обманює імунний механізм, що дозволяє йому поширитися, перш ніж він буде виявлений.

У промислово розвинених країнах більшість смертей, пов'язаних з грипом, зустрічаються серед людей віком 65 років або старше (див. сторінку). Епідемія може спричинити високий рівень втрат працездатності як дорослих так і дітей. ВООЗ попереджає, що клініки та лікарні можуть бути перевантажені під час періодів виникнення хвороб."Вірус містить білок, який його маскує при входженні в клітину. Таким чином, вірус грипу може легко поширюватися, перш ніж імунна система визнає, що це вірус, і почне боротися з ним», - говорить доцент Христіан Холм з відділу біомедицини в Університеті Орхуса (див. сторінку). Разом з професором Сьорен Р. Палудан він очолив дослідницький проект, який також включав в себе матеріали інших дослідників в Орхуському університеті та ряду американських університетів. Їх відкриття нещодавно було опубліковано в науковому журналі Nature Communications.

Дослідники вважають, що вірус грипу виробив зброю проти імунної системи шляхом еволюції. А тим часом ВООЗ повідомляє, що захворювання на грип можуть призводити до сумних наслідків, зокрема госпіталізації та смерті, особливо серед груп високого ризику. За оцінками ВООЗ, щорічні епідемії в світі призводять до приблизно 3-5 мільйонів випадків важкої хвороби та близько 250 000 до 500 000 випадків смерті.

ВООЗ повідомляє, що вплив сезонних епідемій грипу в країнах, що розвиваються, недостатньо відомий, однак, за даними досліджень, в країнах, що розвиваються, спостерігається 99% випадків смерті дітей віком до 5 років з інфекціями нижніх дихальних шляхів, пов'язаними з грипом.

Тому вчасне виявлення інфікування грипом та правильне лікування є  запорукою здоров’я. Найкращим чином, в домашніх умовах перевірити себе та свою родину на наявність вірусу грипу в організмі можна за допомогою експрес-тесту CITOTEST INFLUENZA A+B. Даний тест лише за 10 хвилин здатний виявити віруси грипу А та В. Більш детальну інформацію про тест Ви можете знайти на нашому сайті в папці «Інфекційні тести». Придбайте експрес-тест на виявлення грипу для своєї домашньої аптечки – подбайте про себе та свою родину!

ЛАБОРАТОРІЯ В КИШЕНІ