search

CITO TEST ВІЛ – експрес-тест для діагностики ВІЛ-інфекції

CITO TEST ВІЛ – експрес-тест для діагностики ВІЛ-інфекції 05.03.2023

Сучасні досягнення в медицині надають нам унікальні можливості, про які ми не могли і мріяти лише якихось п'ять-десять років тому. До них можна віднести також розробку експрес-тестів на ВІЛ – маленьких наборів для швидкої та точної перевірки наявності небезпечної інфекції. І якщо раніше для того, щоб дізнатися результат щодо свого ВІЛ-статусу потрібно було пережити довгий тривожний період та витримати візит до медичного закладу, то сьогодні цей процес займає лічені хвилини.

У яких випадках може знадобитися експрес-тест на ВІЛ?

Будь-хто з нас може отримати цей вірус у стоматологічному кріслі, манікюрному та педикюрному кабінеті, з переливанням крові або при незахищеному сексі з інфікованим партнером (про що сам партнер може навіть не підозрювати). Найвищий ризик зараження зберігається при спільному використанні голок для ін'єкцій. Взагалі вірус імунодефіциту людини поширений серед людей будь-якого віку та сексуальної орієнтації, хоча найвищий рівень носійства ВІЛ-інфекції відзначається серед чоловіків і жінок віком від 35 до 44 років. Тим не менш, медичні фахівці рекомендують проходити таку діагностику в рамках рутинного скринінгу на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом, тим, хто практикує незахищений секс із численними партнерами.


Важливий момент: збудника вірусу імунодефіциту людини не можна визначити безпосередньо після статевого контакту – потрібен час, щоб у крові утворилися антитіла до збудника, причому у достатній кількості. Зазвичай, цей час становить від 2 тижнів до 3 місяців від моменту сексуального контакту з вірусоносієм.


Що стосується етичного та психологічного аспектів використання експрес-тестів на ВІЛ, то в даній процедурі немає нічого, чого можна соромитись. Навпаки, це говорить про звичку стежити за своїм здоров'ям. До того ж, своєчасна діагностика – запорука поінформованості про стан власного здоров'я, яка забезпечить безпеку як людині, яка проходить експрес-тест на ВІЛ, так і членам його сім'ї чи партнерам. Втім, у будь-якому разі домашній експрес-тест на ВІЛ дозволяє зберегти повну анонімність.

Експрес-тест на ВІЛ: принцип роботи

Принцип, за яким працює експрес-тест на ВІЛ, ґрунтується на класичній взаємодії «антиген-антитіло». Щоб краще уявити, як взаємодіють антиген та антитіло, можна порівняти їх із замком та ключем. Антиген діє як замок, антитіло – як ключ. І кожен ключ має бути різним для кожного замку.


В процесі зростання, дорослішання організму та контакту з різними патогенами наша імунна система накопичує мільйони різних антитіл – це і є наш набутий імунітет, величезний «довідник» або банк імунних клітин, які, як правило, не діють, поки вони не знадобляться організму в боротьбі з збудником інфекції. Проте варто нам повторно «зустріти» збудника вже колись знайомої інфекції, імунітет спрямовує йому на зустріч антитіло, яке блокує активність патогену.


Аналізи на ВІЛ ґрунтуються на цій взаємодії: на поверхні вірусу імунодефіциту людини розташовано багато специфічних білків, які діють як антигени. Один із найпоширеніших – протеїн 24 (р24), який у більшості людей визначається вже через кілька тижнів після зараження. Синтез антитіл займає більше часу, і вони визначаються за допомогою імуноферментного аналізу (ІФА). ІФА дозволяє з'ясувати, чи відкриває певний «ключ» той чи інший замок, тобто, чи це антитіло має відношення до конкретного антигену.


Експрес-тест на ВІЛ – антигени збудника фіксуються на смужці тесту (в тесті є вбудований контроль), і відповідно, за наявності антитіл до ВІЛ-інфекції у зразку крові, тест дає про це знати появою кольорової смужки. Щоб полегшити тестування, до системи додається буфер, що дозволяє крові з антитілами безперешкодно досягти смужки з антигенами.

Як зробити експрес-тест на ВІЛ: швидко і просто

Експрес-тест на ВІЛ не вимагає особливої підготовки (голодування, утримання від вживання ліків або алкоголю тощо): антитіла, які утворилися до збудника цієї інфекції в крові, не схильні до подібних впливів «ззовні».

Єдиний, можливо для декого, незручний момент застосування експрес-тесту на ВІЛ – забір біоматеріалу: така швидка діагностика проводиться тільки з використанням крові. Але в домашніх тестах на ВІЛ-інфекцію від Фармаско – це вже не проблема, адже в комплекті настільки зручний і довершений скарификатор, що прокол пальця Ви майже не відчуєте. Отже, взагалі для експрес-тестів на ВІЛ використовується невелика кількість крові з вени або з пальця. Якщо кров забирається з пальця, як для домашнього тесту, то вона підлягає негайному дослідженню, венозну кров можна зберігати два дні за температури 2-8°С.

Інтерпретація результатів експрес-тесту на ВІЛ

Результати експрес-тесту на ВІЛ однозначні – вони можуть бути позитивними або негативними. Негативні результати свідчать про відсутність інфекції в організмі. Позитивні, на жаль, про зворотне, проте для повноцінної постановки діагнозу потрібен ще додатковий аналіз-підтвердження, який проводиться з використанням інших методів діагностики.

Експрес-тест на ВІЛ не змушує довго чекати – для того, щоб дізнатися про свій результат, потрібно всього 10 хвилин. Щодо достовірності результатів експрес-тесту на ВІЛ, то сучасні системи швидкої діагностики забезпечують 99,99% чутливості та такий самий високий рівень специфічності (здатності безпомилково визначати збудника).

До нових та надточних систем швидкої діагностики відноситься CITO TEST ВІЛ – експрес-тест на ВІЛ від компанії Фармаско, який діагностує збудників ВІЛ-інфекції 1 та 2 типу. Для застосування CITO TEST ВІЛ підходить венозна чи капілярна кров, а також сироватка, плазма. Для надійності CITO TEST ВІЛ оснащений системою внутрішнього контролю, яка свідчить про коректність проведення аналізу, та має зручну інструкцію про те, як слід інтерпретувати отримані результати.


CITO TEST ВІЛ – швидкий, доступний та точний експрес-тест на ВІЛ-інфекцію.

Тест на стрептокок: виявлення БГСГА, діагностика ангіни та скарлатини

14.06.2024

arrow
Тести на вагітність до затримки

13.06.2024

arrow
Вагінальний pH тест CITOLAB™ pH – надійний контроль жіночого здоров’я

26.04.2024

arrow
«Золотий стандарт» збору клінічних зразків для діагностики SARS-CoV-2

22.02.2024

arrow
Самостійна діагностика COVID-19 та грипу

22.02.2024

arrow
У наявності швидкі тести для діагностики COVID-19 та перевірки імунітету до коронавірусу

22.02.2024

arrow
Швидке та просте виявлення Хелікобактеру Пілорі

22.02.2024

arrow
Передчасні пологи і передчасний розрив плодових оболонок – питання діагностики і ведення недоношеної вагітності

22.02.2024

arrow
Разом до Перемоги!

22.02.2024

arrow
Грип у дітей. Особливості перебігу

22.02.2024

arrow
Які вагінальні виділення — норма, а які ні?

12.02.2024

arrow
Як працює тест на наркотики

12.02.2024

arrow
Клінічний етап діагностики причин аномальних вагінальних виділень: цінність і обмеження

24.01.2024

arrow
Діагностична та прогностична ефективність швидких імунохроматографічних тестiв (СІТО TEST™), як маркерів гострого інфаркту міокарда у хворих похилого віку

29.03.2023

arrow