search

Як працює тест на наркотики

Як працює тест на наркотики 05.03.2023

Використати тест на наркотики психологи рекомендують у тому випадку, якщо у батьків з'явилися підозра щодо вживання дітьми психотропних/психоактивних речовин.


Крім змін у поведінці дитини, наявності слідів від уколів, появи синців, неконтрольованості її поведінки та реакцій є виключно медичні непрямі ознаки вживання активних речовин:

• зміна очей: більш розширені або навпаки, звужені зіниці, «каламутні» очі, почервоніння кон'юнктиви;

• зміна травлення (відмова від їжі, підвищений апетит, різке схуднення, розлади випорожнень);

• зміни координації (похитування, незв'язне мовлення, уповільнені рухи).


Тому фахівці радять не гаяти часу, а за допомогою тестів на наркотики визначати проблему і якнайшвидше звертатися до фахівців. Тести на наркотики прості, не потребують особливих умов, для їх проведення не потрібно спеціального забору матеріалу (аналізу крові), достатньо лише порції сечі.

Експрес-тести на наркотики: різновиди

Тести на наркотики дозволяють визначити окремі види наркотичних речовин (вони є для амфетаміну, барбітуратів – фенобарбітал, фенциклідин та ін.), а також наркотичні субстанції, які отримують з коноплі (каннабіноїди). Без спеціальних знань запідозрити той чи інший наркотик досить складно. Тому є комплексні тести компанії Фармаско SNIPER™ («Снайпер»), що дозволяють визначити за допомогою одного тесту на наркотики одразу декілька видів наркотичних речовин. Результат тестування може бути відомий через 4-7 хвилин. Причому дуже важливо – цей результат вважається достовірним, що підтверджують вітчизняні лікарі-наркологи, які успішно працюють з цими експрес-тестами на наркотики.

Як працює тест на наркотик?

Тести ґрунтуються на реакції взаємодії антитіла з антигеном. У зразок сечі занурюється тест-смужка (зазвичай тест-смужки зібрані в тест-касету, яку або занурюєте у сечу або крапаєте сечу піпеткою у спеціальне віконце). На тест-смужці нанесені «зразки» наркотику. Відповідно, при взаємодії зразка з речовинами, які утворюються в організмі людини після прийому наркотиків, колір на тест-смужці змінюється. Слід зазначити, що сліди прийому наркотичних речовин зберігаються у організмі деякий час.

Тест на наркотики SNIPER™ («Снайпер») дозволяє визначити:

Амфетамін (АМР)

Амфетамін є стимулятором центральної нервової системи і може викликати відчуття настороженості, безсоння, підвищену енергійність, зниження апетиту, відчуття повного задоволення. Передозування та хронічне вживання амфетаміну може стати причиною гострих чи хронічних порушень нервової системи людини. Амфетамін з’являється в сечі протягом 3 годин від моменту прийому (незалежно від шляху потрапляння в організм людини) і може виявлятися протягом приблизно 24-48 годин після останнього вживання.

Бупренорфін (BUP)

Бупренорфін є аналгетичним засобом і призначається внутрішньовенно, внутрішньом'язово та сублінгвально. Бупренорфін і норбупренорфін (разом з глюкуронідними формами) виділяються з сечею протягом декількох днів після вживання.

Кокаїн (COC)

Кокаїн є одним із стимуляторів центральної нервової системи з фармакологічними властивостями місцевого анестетика і викликає звикання, яке приводить до зловживання їм. Кокаїн визначається в сечі лише протягом декількох годин після вживання, в той час, як бензоілекгонін, метаболіт кокаїну, може бути визначений в сечі людини протягом 2 діб після вживання кокаїну.

Метамфетамін (МЕТ)

Передозування метамфетаміну може викликати занепокоєння, сплутаність свідомості, тривогу, галюцинації, серцеві аритмії, гіпертензію, колапс, судоми і кому. Метамфетамін може бути причиною смертельних інтоксикацій після внутрішньовенного або перорального вживання. У осіб, які хронічно зловживають метамфетаміном, може розвинутись параноїдальний психоз. Через 24 години в кислій сечі виявляється до 76% наркотичної речовини в незміненому вигляді і 7% у вигляді амфетаміну, тоді як в лужній сечі ці показники складають відповідно 2% і менше 0,1%. В перші 24 години після перорального прийому 10 mg (мг) речовини концентрація метамфетаміну в сечі звичайно спостерігається на рівні 0,5-4,0 mg/L (мг/л). Концентрація метамфетаміну в сечі на рівні 24-333 mg/L (мг/л) (середнє значення 142) спостерігається у осіб, які зловживають метамфетаміном.

Морфін /опіати (MOR/ОРІ)

Морфін є загальним метаболітом опіатів: морфіну, кодеїну (метилморфіну) і героїну (напівсинтетичного похідного морфіну). Опіати можуть потравляти в організм через легені, шляхом куріння, внутрішньовенно або внутрішньом’язово, а також перорально. Вживання опіатів проявляється звуженням зіниць, запорами, затримкою сечовиділення, нудотою, блювотою, гіпотермією, сонливістю, запамороченням, апатією, сплутаністю свідомості, пригніченням дихання, гіпотензією, холодною і вологою шкірою. Смерть може наступити внаслідок передозування. Морфін діє протягом 3-6 годин. Переважна більшість морфіну метаболізується і тільки 2-12% виводиться з сечею в незмінному вигляді. Героїн швидко метаболізується в організмі до морфіну. Показники екскреції героїну з сечею подібні до морфіну. Кодеїн також сильно метаболізується, 10-15% дози підлягає деметиляції з утворенням морфіну і норкодеїну. Відмічено, що незмінений морфін може виявлятись в сечі протягом 1 тижня, що робить його гарним маркером опіатної залежності.

Метадон (MTD)

Метадон (долофін, метадоз, амідон) має багато фармакологічних властивостей морфіну і майже рівнозначний по знеболюючим властивостям при парентеральному введенні. Проте, на відміну від морфіну, метадон спричиняє значний седативний ефект при повторному введенні в результаті накопичення препарату. Метадон використовується як головний замінник опіатів, таких, як героїн, морфін та кодеїн, при медикаментозній підтримуючій терапії. Препарат вводиться внутрішньо, внутрішньовенно та внутрішньом’язово і діє протягом 12-24 годин. Метадон виводиться, головним чином, з сечею у вигляді незмінного метадону, ЕДДП (2-етіліден-1,5-діметил-3,3-діфенілпіролідин) та ЕМДП (2-етіл-5-метіл-3,3-діфенілпіролідин). Від 5 до 50% від загальної дози метадону протягом 24 годин виводиться з сечею у незмінному вигляді.

Маріхуана (ТНС)

Тетрагідроканабіноли є найбільш активними головними складовими і метаболітами канабіноїдів, таких, як маріхуана та гашиш. Канабіноїди використовуються в якості депресантів центральної нервової системи. Передозування та хронічне вживання канабіноїдів може стати причиною гострих чи хронічних порушень нервової системи людини. Визначення канабіноїдів в сечі широко застосовується для виявлення зловживання цими речовинами. Термін виявлення по сечі залежить від тривалості залежності: при одноразовому вживанні – 3 доби, при постійному – до 4-х тижнів.

МДМА (екстазі) (ХТС)

Метилендіоксиметамфетамін (МДМА) є стимулюючим препаратом з галюциногенними властивостями. Це емпатоген, який сприяє вивільненню речовин в головному мозку, котрі змінюють настрій і можуть провокувати появу почуття любові і дружніх відносин. До побічних ефектів МДМА відносять підвищення артеріального тиску, гіпертермію, неспокій, параною та безсоння. Передозування МДМА може стати причиною смерті в результаті серцевої недостатності чи серцевого нападу. МДМА починає проявляти ефект через 30 хвилин після вживання, пік дії препарату проявляється через 1 годину і триває протягом 2-3 годин. 65% МДМА виводиться з сечею у незмінному виді і може бути визначений у сечі до 3 діб після вживання.

Синтетична маріхуана (Спайс)

Синтетична маріхуана є психоактивною речовиною з ефектом маріхуани, яка входить до складу сумішей трав’яного або хімічного походження. Вона добре відома під назвою К2 або спайс, обидві з яких стали узагальненими назвами для позначення будь-якого синтетичного канабіноїду. Дослідження показали, що інтоксикація при вживанні синтетичних канабіноїдів пов’язана з гострим психозом, погіршенням попередньо стабільних психотичних розладів, а також може служити пусковим механізмом загострення хронічних психотичних розладів у вразливих осіб з сімейним анамнезом психічних захворювань. Термін визначення тестом по сечі – 24-72 години.

Трамадол

Трамадол є наркотичним анальгетиком, який використовується для лікування помірного та вираженого болю. Трамадол – синтетичний аналог кодеїну, але має значно меншу спорідненість з опіоїдними рецепторами. Великі дози трамадолу можуть викликати звикання і призводити до залежності. Може виявлятися в сечі протягом трьох діб. Після перорального прийому значна кількість трамадолу метаболізується. Приблизно 30% дози виводиться з сечею в незмінному вигляді, тоді як 60% виводиться у вигляді метаболітів. 


Тест на наркотики Снайпер (SNIPER) дозволить виявити найпоширеніші та найнебезпечніші наркотики і не проґавити батькам дорогоцінний час, який потрібно використати, щоб врятувати не тільки здоров'я дитини, а й її життя!

Тести на вагітність до затримки

11.06.2024

arrow
Вагінальний pH тест CITOLAB™ pH – надійний контроль жіночого здоров’я

26.04.2024

arrow
«Золотий стандарт» збору клінічних зразків для діагностики SARS-CoV-2

22.02.2024

arrow
Самостійна діагностика COVID-19 та грипу

22.02.2024

arrow
У наявності швидкі тести для діагностики COVID-19 та перевірки імунітету до коронавірусу

22.02.2024

arrow
Швидке та просте виявлення Хелікобактеру Пілорі

22.02.2024

arrow
Передчасні пологи і передчасний розрив плодових оболонок – питання діагностики і ведення недоношеної вагітності

22.02.2024

arrow
Разом до Перемоги!

22.02.2024

arrow
Грип у дітей. Особливості перебігу

22.02.2024

arrow
Які вагінальні виділення — норма, а які ні?

12.02.2024

arrow
CITO TEST ВІЛ – експрес-тест для діагностики ВІЛ-інфекції

12.02.2024

arrow
Клінічний етап діагностики причин аномальних вагінальних виділень: цінність і обмеження

24.01.2024

arrow
Діагностична та прогностична ефективність швидких імунохроматографічних тестiв (СІТО TEST™), як маркерів гострого інфаркту міокарда у хворих похилого віку

29.03.2023

arrow