Хронічний біль є надзвичайно поширеним у сучасному суспільстві.
За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я до 37% людей у розвинутих країнах мають хвороби і стани, пов’язані з хронічним болем. Дослідження, проведені в Європі, показали, що кожна п’ята особа повідомляє про наявність хронічного болю помірної або високої інтенсивності, при цьому у 90% з них біль існує понад 2 роки і в третині випадків не полегшується в результаті лікування. Перенесення цих даних на українську ситуацію може свідчити, що в Україні мільйони людей, переважно працездатного й похилого віку, мають проблеми, пов’язані з хронічним болем.
Скрізь у світі прямі видатки систем охорони здоров’я, страхових компаній і пацієнтів на лікування хронічного болю складають мільярди доларів. Не менш, а більш значущими є непрямі втрати, пов’язані з болем, які обумовлені зниженою продуктивністю пацієнтів і членів їх сімей, відсутністю на роботі і, в деяких випадках, неможливістю працювати (інвалідизацією) взагалі.
Зазначена ситуація привела до пошуку й впровадження нових технологій і методів лікування болю. У розвинутих країнах на сьогодні розвивається окрема медична спеціальність «медицина болю», яка застосовує сучасні здобутки науки для боротьби з хронічним болем. На жаль, в Україні ситуація є дуже далекою від сучасного світового рівня, а принципи й технології медицини болю впроваджуються лікарями-ентузіастами лише в деяких установах, зокрема в Інституті нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова Національної академії медичних наук України.
Одним із сучасних методів лікування хронічного болю різного походження (як при м’язово-скелетній патології, так і при хворобах нервової системи) є застосування технології «Кріоанальгезія». Вона ґрунтується на знеболенні хворих ділянок тіла низькими температурами, які викликають тривале «відключення» больової чутливості. Цей метод і відповідне обладнання останніми роками набули поширення в країнах Європейського Союзу. В Інституті нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова Національної академії медичних наук України створено новий підрозділ – групу лікування хронічного болю, яка займається розвитком нових методів лікування світового рівня. Перше в Україні впровадження й застосування технології «Кріоанальгезія» дасть змогу допомагати багатьом українським пацієнтам, зокрема пораненим військовослужбовцям, що мають больові синдроми, відновлювати працездатність і швидше повертати до активного життя.
Метод подолання хронічного болю винайдено!
Дізнайтеся більше за телефоном: +38 044 537 08 04
contact@pharmasco.com