search

Швидке та просте виявлення Хелікобактеру Пілорі

Швидке та просте виявлення Хелікобактеру Пілорі 15.01.2023


Одним із найкращих та достовірних діагностичних тестів на виявлення H. pylori визнаний антиген-тест випорожнень. Представник таких тестів — це CITO TEST® H.Рylori Ag, простий, швидкий імунохроматографічний тест для якісного визначення антигенів H. pylori в зразках фекалій (фекальний тест, стул-тест).


Фекальні тести рекомендують до використання:

• "Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. Пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки у дорослих" згідно Наказу МОЗ від 03.09.2014 р. № 613 (2014)

• Рекомендаціями консенсусу Маастрихт V (2016)


Хелікобактер (Helicobacter pylori) — патогенна бактерія, яка є винуватцем розвитку найбільш поширених захворювань шлунково-кишкового тракту: гастриту, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки. Доведено, що у 80% випадків виразки шлунка і приблизно у 95% випадків виразки дванадцятипалої кишки, основним фактором розвитку була інфекція H. pylory. У 1994 році Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) визнала зв'язок між Helicobacter pylori і раком шлунка і занесла цю бактерію в розряд канцерогенів першого класу.


Вважається, що розвиток панкреатиту, анемії, ураження судин, вітіліго, розацеа, аутоімунного тиреоїдиту, гіперпаратиреоїдизму, гипертрихозу, гірсутизму, гіперпігментації шкіри, прогресуючих захворювань центральної нервової системи, діабету і багатьох інших захворювань може бути пов'язано з виникненням аутоімунного процесу, індукованого H. pylory.


Своєчасне виявлення H. pylory дуже важливо для нашого благополуччя, адже чим раніше почати лікувати хелікобактерну інфекцію, тим більше шансів не допустити розвитку серйозного захворювання. Саме з цієї причини тест на хелікобактер — надійний і простий інструмент для виявлення цього небезпечного збудника — ніколи не втрачає своєї актуальності.


Кому слід проводити тестування на хелікобактер?

Захворювання і різноманітні дисфункції органів шлунково-кишкового тракту зустрічаються чи не у кожної дорослої людини. Звичайно, це не означає, що всі 100% населення планети страждають від гастриту або неодмінно захворіють виразкою шлунка. Дуже часто в порушеннях травної функції винні не бактерії, а елементарні похибки в дієті. Але тест на хелікобактер однозначно знадобиться тим, хто відчуває певні тривожні симптоми.


Пройти швидкий тест на хелікобактер рекомендують всім, хто відчуває дискомфортні або хворобливі відчуття в області шлунка, а тривожні симптоми, які свідчать про необхідність такої діагностики, зводяться до наступних:

• поява нападів печії або посилення вже наявних;

• відчуття тяжкості в шлунку;

• повторювані болі в області шлунка, які нерідко проходять після прийому їжі;

• ранкові болі натщесерце.


Для виявлення хелікобактерної інфекції використовується декілька методів, які не потребують проведення ендоскопії:

• Тест на наявність антитіл в крові. Аналіз крові показує, чи утворилися в організмі антитіла до бактерій Helicobacter pylori — їх наявність означає присутність збудника і, відповідно, ризики для здоров'я. Але зараз вже відомо, що такий метод (визначення IgG, IgА та IgM до H. pylori) не довів своєї ефективності*.

• Дихальний тест, який заснований на біохімічному методі визначення наявності в організмі хелікобактеру за уреазною активністю бактерії. Цей тест може показати не тільки присутність патогена Helicobacter pylori, а й ефективність антихелікобактерної терапії. Дихальний тест незручний тому, що вимагає спеціальної підготовки: утримання від прийому деяких продуктів харчування, куріння, прийому спиртних напоїв. Також перед проходженням необхідно випивати спеціальну рідину, а для його проходження доводиться звертатися в спеціалізовані клініки.

• Фекальний тест. Антиген, присутній у фекаліях, також вказує на присутність хелікобактерної інфекції, дозволяє оцінити ефективність лікування, спрямовану на усунення Helicobacter pylori, або підтвердити попередньо поставлений діагноз. Фекальний тест на хелікобактер рівноцінний за достовірністю і значущістю дихальному, однак значно перевершує його по зручності та доступності. І перш за все, немає необхідності звертатися в спеціальні клініки.


На щастя для того, щоб визначити наявність небезпечного хелікобактера в наші дні вже не потрібно записуватися в лабораторію на аналіз, стояти в черзі, особливо зараз, під час пандемії COVID-19, і проходити складну підготовку: сьогодні все це можна зробити навіть вдома! Однозначно серед всіх подібних діагностичних інструментів вигідно відрізняється фекальний тест, оскільки для його проведення не потрібно ретельно готуватися — такий метод не вимагає прийому спеціальних допоміжних засобів, забору крові або ковтання зонда. Фекальний метод визначення хелікобактерної бактерії відрізняється простотою. Для проведення аналізу досить зібрати "біоматеріал" і провести аналіз, дотримуючись інструкції, і результат постане перед очима вже через 10 хвилин!


Швидкий тест на хелікобактер CITO TEST® H. pylori Ag


При виборі тесту на хелікобактер неодмінно слід враховувати наступні критерії:

• достовірність методу (чутливість і специфічність); 

• доступність (як фінансова, так і вільна наявність в аптеках або можливість доставки); 

• зручність проведення аналізу (без допомоги медичного фахівця та спеціального обладнання).


Як правило, фекальний тест (стул-тест) на хелікобактер "розшифрувати" не складніше, ніж звичні "смужки" для визначення вагітності: одна лінія (зелена) означатиме відсутність збудника, а дві (зелена плюс червона) — вказувати на високу ймовірність наявності хелікобактерної інфекції в організмі. Тут варто сказати, що при виборі тесту на хелікобактер слід орієнтуватися на його чутливість, тобто на те, наскільки він буде "говорити" правду. Саме тому варто вибирати продукти від перевірених відомих виробників і десятою дорогою обходити невиразні бренди, так як їх аналізи часто схильні прибріхувати.


Діагностика хелікобактерної інфекції

На сьогодні достовірними методами діагностики хелікобактерної інфекції визнані інвазивне гістологічне дослідження біоптатів слизової оболонки, отриманих при ендоскопії, та неінвазивні: уреазний дихальний тест і фекальний тест.


При виборі тесту на хелікобактер враховується не тільки достовірність методу, а також доступність і зручність проведення діагностики. Однозначно серед всіх перерахованих тестів виграє фекальний тест на хелікобактер: для його проведення не потрібно пити "реактиви", здавати кров і т.д. Такий тест на хелікобактер настільки простий, що його можна використовувати в домашніх умовах, "біля ліжка" хворого — досить зібрати "зразки" і, дотримуючись інструкції, зробити аналіз. Правда, якщо людина приймає деякі групи препаратів, для цієї процедури все ж буде потрібна мінімальна підготовка. А саме:

• необхідно уникати прийому антибіотиків або ліків, що містять вісмут протягом 1 місяця до проведення цього виду аналізу.

• також не слід приймати препарати з групи інгібіторів протонної помпи (наприклад, омепразол) протягом 2 тижнів до проведення аналізу.


Надійний тест на хелікобактер

При виборі тесту на хелікобактер слід орієнтуватися на його чутливість і специфічність, ну і звичайно, не забувати про економічну доцільність: навіщо платити більше, якщо в фіналі отримаєш одну і ту ж інформацію? На сьогодні одним з оптимальних варіантів експрес-тестів на хелікобактер можна назвати CITO TEST® H.Рylori Ag. Це експрес-тест для визначення антигену Helicobacter pylori від компанії Фармаско, що використовує в якості біоматеріалу фекалії. Достовірність тесту (чутливість – 94%, специфічність – 99%) порівняна зі стандартними клінічними методами діагностики хелікобактерної інфекції, саме тому CITO TEST® H.Рylori Ag використовують у своїй роботі професійні лікарі-гастроентерологи з усієї України. Тест давно використовується вітчизняними гастроентерологами для контролю антихелікобактерної терапії, а також сімейними лікарями для скринінгу пацієнтів з підозрою на гастрит або виразку шлунка.


Лікарі наголошують, що після проведеного курсу терапії дуже важливо підтвердити ерадикацію збудника. Для цього через 1 міс після закінчення лікування можна знову провести фекальний тест на хелікобактерну інфекцію, що зручно і не потребує додаткових зусиль. А у випадку неуспішної спроби лікування через резистентність збудника використовувати інший режим терапії.


У разі позитивного результату тесту CITO TEST® H.Рylori Ag слід обов'язково проконсультуватися з лікарем.


При виконанні тестування передивіться, будь ласка, відео:


Застереження: уважно перечитайте інструкцію перед застосуванням. Не використовуйте забагато дослідного матеріалу. Лише з декількох сторін фекальних мас прогорніть паличку для забору матеріалу та додайте цю кількість до буферу (буфер має залишитись прозорим).


*https://health-ua.com/article/42977-infektciya-Helicobacter-pylori-spozitcii-dokazatelnoj-meditciny

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

Тест на стрептокок: виявлення БГСГА, діагностика ангіни та скарлатини

11.09.2024

arrow
Тести на вагітність до затримки

13.06.2024

arrow
Вагінальний pH тест CITOLAB™ pH – надійний контроль жіночого здоров’я

26.04.2024

arrow
«Золотий стандарт» збору клінічних зразків для діагностики SARS-CoV-2

22.02.2024

arrow
Самостійна діагностика COVID-19 та грипу

22.02.2024

arrow
У наявності швидкі тести для діагностики COVID-19 та перевірки імунітету до коронавірусу

22.02.2024

arrow
Передчасні пологи і передчасний розрив плодових оболонок – питання діагностики і ведення недоношеної вагітності

22.02.2024

arrow
Разом до Перемоги!

22.02.2024

arrow
Грип у дітей. Особливості перебігу

22.02.2024

arrow
Які вагінальні виділення — норма, а які ні?

12.02.2024

arrow
CITO TEST ВІЛ – експрес-тест для діагностики ВІЛ-інфекції

12.02.2024

arrow
Як працює тест на наркотики

12.02.2024

arrow
Клінічний етап діагностики причин аномальних вагінальних виділень: цінність і обмеження

24.01.2024

arrow
Діагностична та прогностична ефективність швидких імунохроматографічних тестiв (СІТО TEST™), як маркерів гострого інфаркту міокарда у хворих похилого віку

29.03.2023

arrow