search

Вагінальний pH тест CITOLAB™ pH – надійний контроль жіночого здоров’я

Вагінальний pH тест CITOLAB™ pH – надійний контроль жіночого здоров’я 22.04.2024

pH тест, тест на кислотність

Вагінальний рН тест CITOLAB – надійний контроль жіночого здоров’я!

Кожна жінка знає, що хоча б раз на рік потрібно відвідувати лікаря-гінеколога. Однак безліч життєвих проблем змушують прекрасних пані відкладати візит до фахівця.

Утім, існують певні індикатори, які красномовно підказують, що з жіночим здоров’ям не все гаразд – це вагінальні виділення. Вони наявні в кожної жінки репродуктивного віку і складаються зі злущених клітин епітелію піхви, слизового вмісту з каналу шийки матки та вагінальної мікрофлори, переважно лактобактерій. Ці мікроби створюють та підтримують у вагіні кисле середовище (рН від 4,0 до 4,5), несприятливе для розмноження хвороботворної флори. Вагінальні виділення здорової жінки зазвичай мають вигляд подібний до сирого яєчного білка, і хоча їхня кількість та консистенція можуть варіювати залежно від індивідуальних особливостей, кислотність виділень у нормі завжди залишається незмінною. Отже, зміна рН є маркером дисбалансу вагінальної мікрофлори, який своєю чергою може сприяти розвитку захворювань жіночої статевої сфери. Причин порушення балансу мікробіому піхви чимало – від банального стресу (а зараз ми всі перебуваємо в стресі) та нераціонального використання засобів інтимної гігієни до побічної дії лікарських засобів (антибіотики) та проникнення інфекційних агентів.


Зазвичай вагінальний дисбіоз призводить до зміни виділень – вони набувають характеру аномальних щодо кількості, кольору, консистенції або запаху. Найчастіше аномальні вагінальні виділення (АВВ) мають мікробні причини, як-от:

🔵 бактеріальний вагіноз;

🔵 аеробний вагініт;

🔵 вульвовагінальний кандидоз;

🔵 трихомоніаз.


Аномальним виділенням, спричиненим інфекцією, притаманні певні особливості: у разі бактеріального вагінозу вони здебільшого мають густу консистенцію, сірий відтінок та неприємний «рибний» запах, властивий також аеробному вагініту; за наявності трихомоніазу вагінальний секрет піниться та супроводжується свербінням і набряком зовнішніх статевих органів; білі «сироподібні» виділення на тлі вираженого свербежу й гіперемії вульви та піхви зазвичай є ознакою кандидозу. Однак, за результатами досліджень останніх років, щонайменше 20 % вагінітів мікробного генезу мають змішаний характер ¹, і відповідно змішану симптоматику. І хоча АВВ не становлять безпосередньої загрози життю жінки, вони не лише суттєво впливають на його якість, але й сприяють інфікуванню хламідіями, генітальним герпесом, гонореєю; збільшують ризик розвитку передракової патології шийки матки, ускладнень вагітності та передчасних пологів ²-⁴.


Тож кожна жінка, яка дбає про своє здоров’я, має бути уважною до певних «меседжів», які надсилає їй власне тіло. Найменші зміни характеру вагінальних виділень є тривожною ознакою та потребують ретельної перевірки стану жіночого здоров’я.


Навіть більше, статистика свідчить, що у половини жінок з бактеріальним вагінозом захворювання має безсимптомний перебіг. Отже, задля вчасної діагностики та лікування вагінальних інфекцій кожній жінці необхідний періодичний контроль кислотності середовища піхви. Адже ми вже знаємо, що відхилення рівня рН від норми (рН ≥ 4,7) є діагностичним маркером інфікування, навіть за відсутності патологічних симптомів. Тому рН-метрія вагінального секрету є важливою складовою світових та вітчизняних гінекологічних настанов та стандартів надання медичної допомоги ⁵.

Спеціально для визначення кислотності вагінального середовища українська компанія «Фармаско» створила вагінальний pH тест CITOLAB™ pH. Тест, який можна придбати в звичайній аптеці, призначений як для професійного застосування (лікарем), так і для самоконтролю в домашніх умовах. CITOLAB™ pH – це тест-смужка в індивідуальній упаковці або контейнер, що містить 25 тест-смужок та водопоглинач. Використання тест-смужок дуже просте, зручне і не потребує жодних додаткових приладів. Достатньо лише ретельно нанести взятий за допомогою ватної палички вагінальний секрет на смужку і зачекати 20 секунд. Потім зіставити змінений колір тестової зони зі шкалою кольорів на упаковці та оцінити результат.


Якщо колір тестової зони жовтий, кислотність секрету перебуває в межах норми, а вагінальна мікрофлора – в балансі. Зелений або синій діапазон свідчать про зсув рН піхви в лужний бік, що створює умови для розмноження вагінальних патогенів або вказує на наявну інфекцію. Такий результат тесту – прямий заклик відвідати гінеколога для подальшого обстеження, а можливо і лікування. Своєчасна діагностика та терапія вагінальних інфекцій важлива для кожної жінки, адже дозволяє виявити проблему на ранніх стадіях та запобігти переходу гострого захворювання у хронічне. Якщо ж ідеться про вагітних, то будь-яка інфекція становить неабиякий ризик як для майбутньої матері та перебігу її вагітності й пологів, так і для дитини. Тому вагінальний pH тест CITOLAB™ pH має стати обов’язковою складовою кожної жіночої аптечки, і насамперед аптечки для вагітних. Варто зазначити, що після відкриття контейнеру смужки, що зберігаються в ньому, залишаються стабільними протягом тривалого терміну – до 6 місяців, за звичайної кімнатної температури, без жодних особливих умов. Єдине обмеження – тести потрібно тримати подалі від вологи та світла

Отже, тест CITOLAB pH™ від «Фармаско» – зручний та надійний інструмент контролю жіночого здоров'я!

1. Van Der Pol, B., Daniel, G., Kodsi, S., et al.“Molecular-based testing for sexually transmitted infections using samples previously collected for vaginitis diagnosis.”Clin Inf Dis 68 (2019): 375–81.

2. Soper, D.E.“Bacterial Vaginosis and Surgical Site Infections: Screening Makes Sense.”Am J Obstet Gynecol 224.2 (2021): 245–6. DOI: 10.1016/J.AJOG.2020.10.038

3. Bertini, M.“Bacterial Vaginosis and Sexually Transmitted Diseases: Relationship and Management.”Fundam Sex Transm Infect (2017). DOI: 10.5772/INTECHOPEN.69258

4. Ness, R.B., Kip, K.E., Hillier, S.L., et al. “A cluster analysis of bacterial vaginosis-associated microflora and pelvic inflammatory disease.”Am J Epidemiol 162.6 (2005): 585–90. DOI: 10.1093/AJE/KWI243

5. Державний експертний центр МОЗ України. Стандарти медичної допомоги «Аномальні вагінальні виділення» ГС 2022-2264.

Джерело: https://new.rap.in.ua/citolab/


Вагінальний тест Цитолаб рН



"ФАРМАСКО" – учасник програми "Національний Кешбек"

17.10.2024

arrow
Тест на стрептокок: виявлення БГСГА, діагностика ангіни та скарлатини

11.09.2024

arrow
Тести на вагітність до затримки

13.06.2024

arrow
«Золотий стандарт» збору клінічних зразків для діагностики SARS-CoV-2

22.02.2024

arrow
Самостійна діагностика COVID-19 та грипу

22.02.2024

arrow
У наявності швидкі тести для діагностики COVID-19 та перевірки імунітету до коронавірусу

22.02.2024

arrow
Швидке та просте виявлення Хелікобактеру Пілорі

22.02.2024

arrow
Передчасні пологи і передчасний розрив плодових оболонок – питання діагностики і ведення недоношеної вагітності

22.02.2024

arrow
Разом до Перемоги!

22.02.2024

arrow
Грип у дітей. Особливості перебігу

22.02.2024

arrow
Які вагінальні виділення — норма, а які ні?

12.02.2024

arrow
CITO TEST ВІЛ – експрес-тест для діагностики ВІЛ-інфекції

12.02.2024

arrow
Як працює тест на наркотики

12.02.2024

arrow
Клінічний етап діагностики причин аномальних вагінальних виділень: цінність і обмеження

24.01.2024

arrow
Діагностична та прогностична ефективність швидких імунохроматографічних тестiв (СІТО TEST™), як маркерів гострого інфаркту міокарда у хворих похилого віку

29.03.2023

arrow