search

Як часто треба перевіряти стан молочної залози?

Як часто треба перевіряти стан молочної залози? 23.02.2024

Як часто треба перевіряти стан молочної залози? Яка найефективніша стратегія скринінгу раку грудей?

Перше місце по частоті виникнення і смертності від раку у жінок в Україні посідає рак молочної залози (РМЗ, рак грудей). Будь-яка жінка може захворіти на РМЗ, і не існує достатньо надійних методів профілактики цього раку. Єдине, що може допомогти уникнути фатальних наслідків, – це регулярний скринінг. На сьогодні не існує єдиної думки щодо оптимальної стратегії скринінгу раку молочної залози, насамперед щодо частоти скринінгу та віку, з якого треба його розпочинати.


За оцінками Cancer Intervention and Surveillance Modeling Network (CISNET, Мережа моделювання втручання та спостереження за раком в США) 2023, щорічний скринінг у віці 40–79 років сприяв зниженню смертності від раку молочної залози порівняно зі скринінгом раз на два роки у віці 50–74 років та скринінгом раз на два роки у віці 40–74 років (41,7 %, 25,4% та 30% відповідно). Щорічний скринінг у віці 40–79 років дозволив запобігти найбільшій кількості смертей від раку молочної залози (11,5 на 1000) та збільшити тривалість життя (230 на 1000) у порівнянні з іншими сценаріями скринінгу (діапазон 6,7–10,5 на та 121–230 на 1000, відповідно). Хибнопозитивні результати скринінгу на одне обстеження становили менше 10% для всіх сценаріїв скринінгу (діапазон 6,5–9,6%) та були найнижчими для щорічного скринінгу віком 40–79 років (6,5%).


За оцінками моделювання CISNET 2023 щорічний скринінг раку молочної залози, починаючи з 40 років, приносить найбільшу користь жінкам і найменший ризик при кожному обстеженні.*


Скринінг раку молочної залози

Головна причина високої смертності від раку грудей в Україні

В Україні головна причина високої смертності від раку молочної залози – це пізня діагностика: кожній четвертій жінці рак грудей діагностують вже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Рак грудей виліковний за умови його виявлення на I стадії — у 95% жінок, на II стадії — у 80%, на III стадії — у 50% жінок.


Чому так? Рак молочної залози на ранніх стадіях (І-й і ІІ-й) має безсимптомний перебіг і не завдає болю, тобто виявити його без спеціального обладнання може бути непросто. Привернути увагу жінки мають дуже хворобливі місячні, болі в молочних залозах.

Інноваційна система скринінгу для ранньої діагностики раку молочної залози

Кожна жінка має усвідомлювати свою відповідальність за своє здоров’я, адже найнадійнішим засобом боротьби з раком є регулярне обстеження грудей у лікаря. Медична компанія «Фармаско» пропонує вашій увазі інноваційну систему обстеження молочних залоз BRASTER РRO для ранньої діагностики раку молочної залози, яка дозволяє перевірити всіх жінок у будь-якому віці, у будь-який день циклу, з будь-яким розміром і структурою молочної залози абсолютно безболісно і безпечно без використання радіації. Не давайте раку жодного шансу, тепер існує безболісне скринінгове обстеження молочних залоз без променевого навантаження і в Україні!


Брастер ПРО в Україні

Щоб зменшити ризики виникнення раку молочної залози до регулярного обстеження грудей можна додати:

 дотримання здорового способу життя: правильне харчування, достатня фізична активність, відсутність шкідливих звичок;

 особливу увагу до здоров’я грудей, якщо є додаткові фактори, які можуть спричинити розвиток РМЗ: спадковість (випадки захворювань на рак молочної залози у родині), вік (ймовірність захворювання молочної залози у жінок різко зростає після 40 років), гормональні та ендокринні фактори (наприклад, раннє настання менструації до 12 років, настання менопаузи після 55 років, переривання вагітності, відсутність пологів або післяпологової лактації, наявність ендометріозу, аденоміозу, міом, цукрового діабету, гіпотиреозу підвищують ризик виникнення раку грудей).


З турботою про здоров'я,

українська медична компанія "Фармаско"

#ракгрудей #ракмолочноїзалози #рак #онколог #онкологія #фармаско #онко

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

* https://pubs.rsna.org/doi/10.1148/radiol.232658