search

«Золотий стандарт» збору клінічних зразків для діагностики SARS-CoV-2

«Золотий стандарт» збору клінічних зразків для діагностики SARS-CoV-2 03.01.2023


За даними огляду, опублікованого в Lancet Infect Dis,* з порівняння діагностичної ефективності різних методів збору клінічних зразків для діагностики SARS-CoV-2:


1️⃣ найвища чутливість — 97%, була досягнута за використання назофарингеальних мазків (мазки з носоглотки — «золотий стандарт»),


2️⃣ нижче чутливість виявилася при використанні зразків слини (85%) та мазків з носа (86%),


3️⃣ найнижча чутливість виявилася при використанні мазків із зіву (68%).


Використання мазків з носоглотки, слини та мазків із носа, згідно дослідження, дає хороші результати і клінічно прийнятне для діагностики інфекції SARS-CoV-2. Крім того, самостійний збір цих клінічних зразків не асоціювався з будь-яким значним погіршенням діагностичної точності.


Але, оскільки найважливішим параметром аналізу є його точність, то спираючись на висновки дослідження можна констатувати, що при проведенні аналізу по назальному мазку є ризик, що у 14% хворих не буде діагностовано захворювання, а при використанні зразку слини «пропустити» ковід реально у 15 хворих зі 100.


Тому швидкий тест CITO TEST® COVID-19 Ag (у червоній упаковці) від Фармаско, який виявляє антигени коронавірусу (в тому числі «Альфа», «Бета», «Гама», «Дельта», «Лямбда», «Омікрон» штамів), працює саме по «золотому стандарту» — мазку з носоглотки, та має високу чутливість і специфічність.


Тест верифіковано для самостійного використання та доцільно застосовувати при появі перших сиптомів ГРВІ у осіб із підозрою на коронавірусну інфекцію.


Будьте впевнені в діагнозі з якісними тестами від лідера ринку засобів швидкої діагностики!


ДВ № 32 від 19.10.2020.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

* Lancet Infect Dis 2021; 21: 1233–45. Published Online April 12, 2021. https://doi.org/10.1016/S1473-3099(21)00146-8

Diagnostic performance of different sampling approaches for SARS-CoV-2 RT-PCR testing: a systematic review and meta-analysis - Nicole Ngai Yung Tsang, Hau Chi So, Ka Yan Ng, Benjamin J Cowling, Gabriel M Leung, Dennis Kai Ming Ip.